Přejít na titulní stránku

Důvěřuji Petru Fialovi!

Zateplené budovy areálů obou základních škol v Letohradě jsou bezpochyby hezkým dárkem školám a pedagogům v našem městě. Město Letohrad takto investovalo za pomoci Státního fondu životního prostředí (dotace přesahující 11 mil. Kč) do energetických úspor ve školních budovách. Přejme si, aby téměř dvacetimilionová investice dobře sloužila a vyhnula se rukám vandalů. Dílo je to bezpochyby vydařené a školy září novotou.

Hledali jsme ve volebních programech ostatních stran a důležité věci v nich (díky změně zákona o rozpočtovém určení daní) jsme realizovali. Je nám jedno ze které volební strany kdo je, spolupracujeme s každým kdo má o společná díla aktivní zájem celé funkční období a ne jen před volbami. A když se jedná o dobrý nápad, tak proč jej nezrealizovat.

Díky tomu  také v posledních uplynulých dnech proběhl Den otevřených dveří v rekonstruované MŠ U Dvora. Byl jsem se podívat a opět měl Máme z této investice velkou radost! Radost trochu kazí, že přestože rekonstrukci mělo v programu v roce 2010 MS ODS, peníze na ni do rozpočtu města 2014 navrhlo SPL s NPL. Nejhorší na tom je, že ze strany autorů myšlenky, ani stopa zájmu o věc, natož snaha přiložit ruce k dílu...

Stačilo tak málo snahy aby nyní mohli říct, že nejdůležitější z jejich programu, kde byly KONKRÉTNÍ CELÉ 2 BODY, bylo splněno. Místo toho dostáváme "co proto", že nejsou přenosy či záznamy ze zastupitelstva, jak že to vlastně hospodaříme apod. Taková je holt doba. Rekonstruovanou školku už dětem a pracovníkům nikdo nevezme...


Petr Fiala ...

Vážení spoluobčané,

letí to jako voda, to je první, co mne napadne při psaní tohoto příspěvku. Uplynulé čtyři roky starostování opravdu uběhly snad ještě rychleji než ty předchozí. Již 12 let se Sdružení pro Letohradsko, snaží posouvat naše městečko kupředu. Nemá smysl vyjmenovávat uskutečněné, říkám si, že kdo chodí s očima otevřenýma, tak změny nepřehlédne.

Těší mne potkávat spokojené spoluobčany. Právě to je pro mne tím hnacím motorem, tou hlavní motivací. Dává mi to sílu a chuť se o přízeň vás, občanů města, ucházet opětovně. Chtěl bych poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Tedy všem kolegyním a kolegům zastupitelům, a to i těm z řad opozice. Končící volební období bylo klidné a slušné, toho si velmi vážím. Děkuji všem spoluobčanům, kteří aktivně pracovali v komisích rady a výborech zastupitelstva. Poděkování patří pracovníkům městského úřadu, kteří na zadáních samosprávy pracovali a bez jejichž úsilí a nasazení by to nešlo. Chci též poděkovat všem spoluobčanům, kteří svojí prací ve spolcích a dalších organizacích spoluvytvářejí tak skvělé klima Letohradu, které nám mnozí z okolí závidí.  

Moc mě těší, že Letohrad je v rámci regionu považován za úspěšně se rozvíjející město. Vážím a vážíme si každého z vás, kdo máte Letohrad rádi. Přeji Vám dobrou volbu, prosím, najděte čas a přijďte k volbám. Ať již volby  dopadnou jakkoli, mějme místo, kde žijeme, rádi. LETOHRAD, to je opravdu DOBRÁ ADRESA!

S úctou, Petr Fiala